top of page
Obličej.jpg

Osteodynamika pro dospělé

Ošetření v pohodlí Vašeho domova

Jaký je princip ošetření pomocí Osteodynamiky®

Použití menší síly a tlaku po delší časovou jednotku za současného pohybu.
Zcela zásadní je neinvazivní přístup k ošetření. Použití tlakové síly, kterou vytváří ošetřovatel na postižené místo je malé, ale působí delší čas. Tento delší čas umožní organismu změnu vzorců ve tkáních. Účinnost tlaku zvyšuje pohyb, který je aktivní nebo pasivní. Procesy ve tkáních jsou nedílnou součástí práce s kosterním systémem.

Cílem Osteodynamiky® je uvolnění stažených, slepených a nepohyblivých fasciálních struktur a podpora jejich uvolnění, hydratace a lepší vzájemné skluznosti. Přímé působení terapeutického tlaku na tkáň a pomalý pohyb účinně navozuje správný fyziologický stav pojivových tkání.

Co je hlavním přínosem Osteodynamiky®

Propojení účinných technik umožňuje celostní ošetření bez nutnosti diagnostiky. Po ošetření celého těla dochází k rychlejší úlevě klienta, rychlejší regeneraci organismu a rychlejšímu návratu k fyziologickému stavu.

masážní tlakový bod 1

OSTEODYNAMIKA® je terapie, která dokáže regulovat postavení kostí v kloubních spojeních s použitím terapeutova tlaku a pohybu, ale zároveň dokáže ošetřovat fasciální systém.

Po ošetření celého těla dochází k rychlejší úlevě pacienta, rychlejší regeneraci organismu a rychlejšímu návratu k fyziologickému stavu.

Osteodynamika je nelékařský obor, spadající pod masérské a regenerační služby. Účelem manuální terapie je podporovat a povzbuzovat samoléčící síly, v žádném případě není účelem vybočovat z ostatních medicínských směrů a není jim tedy konkurencí, může je naopak skvěle doplňovat a podporovat.

Je nediagnostická metoda, která ošetřuje celé tělo bez zaměření pozornosti na problematickou část.

Spolu s Dornovou metodou, nehledá příznaky, ale především se snaží pochopit a rozpoznat příčiny, které způsobily stav nerovnováhy či nemoci. Jedná se o manuální terapii podobnou masáži, používájí se i baňky. Určená je pro dospělé, děti i pro psy a další zvířátka.

​​

Každý reaguje individuálně a od toho souvisí také počet terapií, které nelze stanovit dopředu. Po terapii je třeba dát tělu přibližně 3 dny na zpracování, kdy se ať už zvířecí či lidský pacient cítit unaveně nebo naopak se dostaví okamžitá úleva.

Kontraindikace k terapii

Vysoká teplota, infekční onemocnění, akutní virová onemocnění
Akutní zánětlivé stavy (střeva, žíly, klouby, orgány), akutní revmatický stav kloubu
Doba před a po očkování min. 7 dní
 
Porušená kůže - otevřená rána, Zhmoždění a narušení svalu
Nemoci kostí: zlomeniny, patologické změny na kostech
Pokud se jeví zdravotní stav neobvyklý, máte-li pochybnosti, požádejte o vyšetření svého lékaře. Terapie nenahrazuje neodkladnou lékařskou péči.
347104774_1229015751146319_8923639032550875597_n.jpg

Děkuji za zprávu.

347104774_1229015751146319_8923639032550875597_n.jpg
bottom of page