top of page

Online vaničkování

Online kurz vaničkování

Logo online_edited.jpg

Soubor výukových videí, obrázků a informací pro snadné a bezpečné domácí vaničkování i s možnými konzultacemi s lektorkou

Vaničkování dokáže řešit některé problémy v motorickém vývoji a odstranit špatné držení těla. Vaničkování je tedy zábavná, hravá a příjemná rehabilitace. Formou jednotlivých metodických úchopů dítě cvičí a posiluje, či uvolňuje přesně ty svalové skupiny, které to potřebují.

Vyberte si svůj online kurz vaničkování

Najděte takový, který vám bude vyhovovat

 • Online kurz vaničkování

  1 990Kč
  Online video kurz vaničkování
  Platí po dobu 6 měsíců
 • Online vaničkování EXTRA

  2 300Kč
  Online video kurz vaničkování + box pomůcek
  Platí po dobu 6 měsíců
 • All-inclusive

  Online vaničkování PREMIUM

  3 500Kč
  Online kurz vaničkování "PREMIUM" konzultace lektorky + box pomůcek
  Platí po dobu 6 měsíců
Klubíčko
Holka modrooká
nesedávej u potoka,
holka modrooká
nesedávej tam.
V potoce se voda točí,
podemele tvoje oči.

Klubíčko je základní relaxační a nejdůležitější pozice. Miminka milují být celá zanořená ve vodě, je tedy potřeba zanořit plaváčka až po bradičku, stále ve vyvýšeném klubíčku. Budeme překvapení, jak kolik musíme vynaložit síly, abychom zanořili i bříško a prsíčka. Je to pro nás první zjištění toho, jak moc musíme miminko zatlačovat do vody, jak moc nám ho vodička vytlačuje. Miminka milují být celá zanořená ve vodě, je tedy potřeba zanořit plaváčka až po bradičku, stále ve vyvýšeném klubíčku. Budeme překvapení, jak kolik musíme vynaložit síly, abychom zanořili i bříško a prsíčka. Je to pro nás první zjištění toho, jak moc musíme miminko zatlačovat do vody, jak moc nám ho vodička vytlačuje. V pozici klubíčka by nám miminko mělo připomínat malého Budhu. S miminkem nezapomínáme stále jemně pohybovat a nikdy nepřestáváme. Z počátku jemně a pomalu, když už je miminko zvyklé, můžeme začít trošku dovádět. Prima je např. představovat si, jako bychom malovali kroužky, osmičky a zatáčky na hladině, můžeme si vymýšlet své vlnovky a podobně. Klubíčko je základní relaxační pozice pro miminka, jak na suchu, tak i ve vodičce. Budeme jím vždy začínat, budeme ho vkládat mezi jednotlivé cviky, budeme s ním končit. Pokud se miminko něčeho lekle a bude plakat, vždy skulíme do klubíčka, začneme s ním jemně pohupovat, pohybovat, hlavičku pěkně vzpřímenou, zadeček dole, pozice vyvýšeného klubíčka. Dobré je mluvením, zpíváním konejšit, dobré přidat i šumění vodičky, nejjednodušší je pustit proud vody z kohoutku. Miminko se ve většině případu uklidní, pokud není úplně vyčerpané. Nikdy nevytahujeme rozplakané miminko hned z vody, nejprve se vždy snažíme uklidnit miminko ve vodičce. Pokud už má odplaváno, můžeme po uklidnění z vody ven, pokud ne, pokračujeme v tréninku. Nikdy nevytahujeme vzteklé, prohnuté dítě, vždy se ho pokusíme nejprve uchlácholit klubíčkem, pohupy a vlídným slovem ve vodě alespoň z nejhoršího rozladění. Miminka milují rytmické a opakující básničky a písničky, tak je ideální mít jednotlivé cviky spojené s určitými oblíbenými básničkami nebo písničkami. Od mě máte uvedené vždy nějaké pro inspiraci.

Beige Pastel Minimalist Thesis Defense Presentation.jpg

Obsah kurzu

Bez názvu.jpg

2 videa

Příprava na vaničkování

Úvodní videa

Tomík6.jpg

13 videí

Posilovací cviky

Filip Dobřej..jpg

5 videí

Potápění

Libor18.png

2 videa

Společná  koupel

DSC08454 (2).jpg

9 videí

Relaxační cviky

DSC04808_edited.jpg

6 videí

Nácvik hesla

Bez názvu_edited_edited.png

4 videa

Plavání s pomůckami

Box pomůcek k vaničkování
Kelímek - Vanolepky - Kroužek
Box_edited.jpg
IMG_20230216_153440.jpg

Kelímek - Vanolepky - Kroužek Kelímek je potřebný k nácviku hesla, sklenička není vhodná. Vanolepky jsou potřebné pro motivaci miminka a jsou prostě super. A kroužek je výborný jako pomůcka, která Vám ulehčí manipulaci s těžkými miminky i jako zvykání na opravdovské plavecké pomůcky.

Online kurz vaničkování
ucelený soubor cviků


 

vhodných k vaničkování, které si sami zvolíte a poskládáte nebo si od lektorky necháte doporučit na míru

Logo online_edited.jpg

41 videí cviků vhodných k vaničkování, rozdělených podle charakteru

Ke každému videu doprovodný text, názorný obrázek nebo fotografie a vhodná básnička nebo písnička

Důraz je kladen na kvalitní provedení cviků, tak aby byly ve vodě jak bezpečné, tak prospěšné pro pohybový rozvoj miminka

Varianta EXTRA s boxíkem pomůcek pro vaničkování - kelímek, vanolepky a kroužek

Vaničkování Vám pomůže upravit lehké odchylky v psychomotorickém vývoji, jako je preferenci jedné strany, predilekce, záklony. Ale pomůže i ke zvládnutí kojeneckých kolik.

Doprovodné materiály připravené i k tisku a k pročtení v klidu

Pro větší názornost jsou videa natočená s několika miminky různého věku a dovedností

Varianta Premium s boxíkem pomůcek, na základě videa s pohybovými schopnostmi miminka, můžete mít plán cviků na míru

Varianta Premium obsahuje i možnost kontroly Vašeho vaničkování online nebo ze záznamu

V neposlední řadě užijete spoustu radosti se svým miminkem, klidně každý den a s těmi nejjednoduššími prostředky.

bottom of page