Bříško
Pro děti, co mají již pevné první vzpřímení

Pokud chceme miminko dát ve vodě na bříško, nejprve se rozhodneme, na kterou ruku, tak budeme plavat. Většina rodičů je schopna plavat na bříšku pouze na jednu stranu, pokud byste zvládali ruce střídat, tak by to bylo báječné, pokud ne, tak se s tím netrapte. Pamatujte, že pokud máme miminko v klubíčku na levé ruce, tak bude pak na bříšku hledět na pravou stranu a opačně.
Pro přehmátnutí si miminko nejprve položíme na hladině na záda, dlaň od zadečku položíme na bříško tak, že dlaní přikryjeme pupík, palec směřuje směrem k vzdálenějšímu ramínku. Miminko obloukem horem překlopíme na bříško. Nepřetáčíme přes bok. Nepokládáme na hladinu vodorovně, ale budeme ho držet šikmo, vždy s hlavičkou výš a zadečkem níž. Po překlopení hned ruku ze zad přesunujeme na zadeček, který tlačíme pod vodu, ideální pozice je se zadečkem těsně pod hladinou. Ruka pod hrudníčkem nám překlopením přirozeně vyjela výš a máme tak v dlani prsíčka dítěte. Palec této ruky by měl stále hlídat hladinu. Neseme celou váhu dítěte, ruku máme značně zatíženou, přirozeně klesá, tak co chvilku zkontrolujeme úroveň položení na hladině. Bližší ručku miminka potřebujeme vždy přes tu Vaši směrem dopředu, aby Vám miminko nesjelo do vody. Loket Vaší ruky by měl směřovat k zadečku dítěte, abychom mu nevylamovali ruku z ramínka.
Pro první zkoušení opět doporučuji pomocníka, který Vám bude kontrolovat, že obličej dítěte není pod vodou. Najdeme si správnou úroveň položení dítěte na hladině a začneme jezdit ze strany na stranu. Raději nehoupat, ani nehopsat, hrozí vlnky a miminko dostane napít.
Zpět do klubíčka se vracíme, tak že uvolníme ruku ze zadečku a přiložíme ji na vzdálenější ramínko miminka s palcem rovnou na ramínko a opět se horním obloukem vrátíme zpět. Nejprve položíme na hladinu a ruku z hrudníčku přesuneme do slabin a jsme opět skulení v klubíčku. Přehmátnutí opět zbytečně neprodlužujeme.
Jde o šikmé držení, tak ruka stále vyjíždí směrem ke krčku dítěte, pokud už nám ruka vyjede, tak že lámeme dítěti ruku v rameni a dostaneme se dlaní ke krku, tak se raději v klidu vrátíme na záda, ruku na bříšku si poopravíme a můžeme se vrátit na bříško. Nedoporučuji pro úpravu držení nadhazování apod.
Potřebujeme aktivizovat ručičky miminka, tak je dobré mu nabízet hračky k uchopení. Takto dítě posiluje mezilopatkové a šíjové svaly.
Pozice na bříšku není extra posilovací cvik, je u dětí oblíbený, mají dobrý rozhled, není pro ně příliš namáhavý. Aby pak později nepreferovaly pouze tuto pozici, tak je dobré odplavat zádové pozice jako první a bříško používat za odměnu až na konec. Nebo tuto pozici můžeme použít ke změně nálady, pokud miminko není spokojené na zádech, např. došlo k drobné nehodě, tak můžeme využít bříška ke zlepšení nálady, mrkne na hračky a zapomene, proč plakalo.
Při prvním pokusech o plavání na bříšku doporučuji pomocníka, který bude hlídat vzdálenost pusinky miminka od hladiny, než si to s jistotou nacvičíte. Pokud to koupelna dovolí, může pomoci i šikovně umístěné zrcátko.