top of page

Palce na ramena (s vějířem)

Nejoblíbenější držení pro všechny věkové kategorie

Palce na ramena.png

Do "sendviče" přehmatáváme z klubíčka. Palec, který máme na ramínku, schováme za záda a tuto ruku jen víc zasuneme pod záda, tak abychom dlaní podpírali obě dvě lopatky. Pokládáme na zádíčka. Druhá ruka uvolňuje zadeček a přechází na hrudníček. Máme vlastně jednu ruku zespoda a druhou ze shora a miminko jako sendvič mezi nimi. Je potřeba mít zanořená ouška pod hladinou, miminku kouká jen oválek obličeje.

První varianta - zleva doprava - miminkem jemně pohybujeme po hladině zleva doprava. Pozor, při pohledu na plaváčka ze shora, vidíme předloktí přesně mezi ouškem a ramínkem. Nevychází nám ani z hlavy, ani z ramínka.

Druhá varianta Vějíř

Můžeme zařadit i druhou variantu stejného držení. Palec a ukazovák si dáme na hrudníček miminka a vytáčíme jeho zadeček do stran, malujeme jako vějířek. Dítě přitáhne kolínka, ta se nám objeví u hladiny, krásně tak nenásilně zapojí a procvičí šikmé břišní svaly, které na suchu trénuje obtížněji. Můžeme pozorovat, na kterou stranu to jde miminku líp nebo hůř, na slabší stranu můžeme trénovat více.

Není to symetrické držení, tak musíme zaplavat i na druhou stranu. Využijeme opření zadečku o vanu a bezpečně přetočíme, rovnou si dáme dlaň na záda miminka tak, abychom nemuseli zbytečně přehmatávat. Zeshora a celou dlaní přímo na lopatku. Přehmátnutí zbytečně neprotahujeme.

Jede, jede poštovský panáček,

jede poštovský pán,

vpředu má trubičku,

vzadu má truhličku,

jede, jede do Rokycan.

bottom of page