top of page

Klubíčko

Základní a nejdůležitější pozice

Miminka milují být celá zanořená ve vodě, je tedy potřeba zanořit plaváčka až po bradičku, stále ve vyvýšeném klubíčku. Budeme překvapení, jak kolik musíme vynaložit síly, abychom zanořili i bříško a prsíčka. Je to pro nás první zjištění toho, jak moc musíme miminko zatlačovat do vody, jak moc nám ho vodička vytlačuje. V pozici klubíčka by nám miminko mělo připomínat malého Budhu.
S miminkem nezapomínáme stále jemně pohybovat a nikdy nepřestáváme. Z počátku jemně a pomalu, když už je miminko zvyklé, můžeme začít trošku dovádět. Prima je např. představovat si, jako bychom malovali kroužky, osmičky a zatáčky na hladině, můžeme si vymýšlet své vlnovky a podobně.

Klubíčko je základní relaxační pozice pro miminka, jak na suchu, tak i ve vodičce. Budeme jím vždy začínat, budeme ho vkládat mezi jednotlivé cviky, budeme s ním končit.

Pokud se miminko něčeho lekle a bude plakat, vždy skulíme do klubíčka, začneme s ním jemně pohupovat, pohybovat, hlavičku pěkně vzpřímenou, zadeček dole, pozice vyvýšeného klubíčka. Dobré je mluvením, zpíváním konejšit, dobré přidat i šumění vodičky, nejjednodušší je pustit proud vody z kohoutku. Miminko se ve většině případu uklidní, pokud není úplně vyčerpané. Nikdy nevytahujeme rozplakané miminko hned z vody, nejprve se vždy snažíme uklidnit miminko ve vodičce. Pokud už má odplaváno, můžeme po uklidnění z vody ven, pokud ne, pokračujeme v tréninku. Nikdy nevytahujeme vzteklé, prohnuté dítě, vždy se ho pokusíme nejprve uchlácholit klubíčkem, pohupy a vlídným slovem ve vodě alespoň z nejhoršího rozladění. 

Miminka milují rytmické a opakující básničky a písničky, tak je ideální mít jednotlivé cviky spojené s určitými oblíbenými básničkami nebo písničkami. Od mě máte uvedené nějaké pro inspiraci.

Holka modrooká nesedávej u potoka, holka modrooká nesedávej tam. V potoce se voda točí, podemele tvoje oči. Holka modrooká, nesedávej tam.

bottom of page