Plavání Kulíšek - Vaničkování a plavání dětí, manipulace s kojenci
volejte
773 669 103

Péče o maminky

Vím, jak to maminky mají po porodu těžké, tělo bolavé, ruce vytahané a není možné se s miminkem nikam pořádně dostat. Můj zájem o to, jak funguje lidské tělo, záliba v plavání a letitá práce s miminky přirozeně vyústil v absolvování řady kurzů masáží, jemných rehabilitačních technik a tejpování. Proto teď můžu maminkám nabídnout, myslím vcelku zajímavý servis. Plaváním zdravě unavíme miminko a maminka si pak může vklidu užít svoji masáž. :-)

 

Regenerační masáž zad a šíje, celého těla

Má příznivý vliv na zatuhlé svalstvo, bolesti pohybového aparátu, krevní oběhový systém, dále pozitivně ovlivňuje psychiku člověka.

Tejpování

je vynikající fyzioterapeutická technika, kterou můžeme výrazně zlepšit rozsah pohybu, snížit bolest a zmenšit otok. Může také sloužit jako doplňující terapie ke všem rehabilitačním procedurám jako např. masáže, manuální terapie.

Mamince můžeme zatejpovat -  např. Bedra - SI - skloubení, krční páteř, těhotenské bříško, bříško při tvrdnutí, jizvu po císařském řezu, diastázu, prsty a otoky rukou, lýtko a otoky kotníků, lýtko a otoky kotníků, prso - městnání mléka

Osteodynamika

V současné době již mám za sebou několik kurzů Osteodynamiky a chystám se na další  a pak zase další....:-)

 

OSTEODYNAMIKA® je terapie, která vychází z těchto ověřených metod. Dokáže regulovat postavení kostí v kloubních spojeních s použitím terapeutova tlaku a pohybu, ale zároveň dokáže ošetřovat fasciální systém a ovlivnit funkci tkání na buněčné úrovni.

Co je hlavním přínosem OSTEODYNAMIKY®?

Propojení účinných technik umožňuje celostní ošetření, ačkoli žádná z nich není sama o sobě diagnostická. Po ošetření celého těla dochází k rychlejší úlevě pacienta, rychlejší regeneraci organismu a rychlejšímu návratu k fyziologickému stavu.

Jaký je princip ošetření pomocí OSTEODYNAMIKY®?

Zcela zásadní je neinvazivní přístup k ošetření. Použití tlakové síly, kterou vytváří terapeut na postižené místo je malé, ale působí delší čas. Tento delší čas umožní organismu změnu vzorců ve tkáních. Účinnost tlaku zvyšuje pohyb, který je aktivní nebo pasivní. Procesy ve tkáních jsou nedílnou součástí práce s kosterním systémem.
Cílem OSTEODYNAMIKY® je uvolnění stažených, slepených a nepohyblivých fasciálních struktur a podpora jejich hydratace a lepší vzájemné skluznosti. Přímé působení terapeutického tlaku na tkáň a pomalý pohyb účinně navozují správný fyziologický stav pojivových tkání.

 

Dornova metoda pro zvířata - Andrea Dunová

Dornova metoda je technika manuální, která se ale zároveň snaží respektovat i hluboké přírodní zákonitosti. V přístupu k tělu živého tvora je zapotřebí velké pokory. Vždy je před námi jedinečná bytost se svými potřebami a naladěním, což by měl terapeut citlivě vnímat. Dornova metoda je nediagnostická, celotělová a celostní terapie. Ošetřuje všechny klouby v těle bez zaměření se na problémové místo.

Ošetřit Vám mohu i Vaše pejsky.

www.osteodynamika.cz

 

Novinky

REFERENCE

Zde můžete napsat zkušenosti z vaničkování se mnou. Děkuji ;-)

plavani@klenkova.cz

Zavolejte nebo napište si pro termín, na první vaničkování docházím co nejdříve :-)